VOLÍME SI EURÓPU

 

 

 

Mobilizačné noviny k voľbám do Európskeho parlamentu.

Sobota 25. mája 2019

Volíme si Európu

Pamätáte si, kde ste boli 1. mája 2004?Pravdepodobne nie. Prečo aj? Niektorí určite slávili sviatok práce prácou, iní dospávali stavanie mája.

Volíme si Európu

Únia nie je strašiak v poli. Chráni polia.

Populisti a nacionalisti strašia Európskou úniou,
ako keby bola nejakým bájnym monštrom. Prehnane kritická rétorika voči EÚ je zároveň aj skvelým nástrojom, ktorým dokážu politici odpútať pozornosť verejnosti od vlastných káuz.

Únia nie je strašiak v poli. Chráni polia.

Kto sme?

Za slušné Slovensko je neformálnou sieťou občanov vo všetkých regiónoch Slovenska a niektorých zahraničných mestách, ktorú spojila zbytočná a brutálna vražda novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej. Ján Kuciak sa ako výborný talentovaný novinár dlhodobo venoval odkrývaniu dôležitých korupčných káuz, ktoré súvisia s viacerými vrcholovými politikmi. V tomto bádaní bol odvážny, dôsledný a úspešný. Je pravdepodobné, že jeho smrť a smrť jeho snúbenice súvisí s motiváciou v ďalšom bádaní ho umlčať.

Kto sme?

Europarlament. Čo vlastne robí?

Europarlament je spolu s Európskou komisiou
a Radou Európskej únie jednou z hlavných inštitúcií celej Európskej únie. Je jediným priamo voleným orgánom – to znamená, že o jeho zložení rozhoduje približne 500 miliónov obyvateľov s možnosťou voliť, vrátane nás, 4,4 milióna Slovákov. Európsky parlament je podobný nášmu parlamentu.

Europarlament. Čo vlastne robí?

Odôvodnená hrdosť alebo nekritická nenávisť?

 

Vlastenectvo verzus Nacionalizmus