O čo nám ide

Za slušné Slovensko je neformálnou sieťou aktívnych občanov vo všetkých regiónoch Slovenska a niektorých zahraničných mestách, ktorých spojila zbytočná vražda novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej.


Po tejto brutálnej vražde členovia občianskej iniciatívy zorganizovali najprv pietne a neskôr viaceré protestné zhromaždenia vo viac ako sto mestách s cieľom dosiahnuť dve základné požiadavky:

1. Nezávislé a dôsledné vyšetrenie vrážd a všetkých káuz, o ktorých Ján Kuciak písal.

2. Novú dôveryhodnú vládu, ktorej členovia nebudú spájanú s mafiou a organizovaným zločinom.

Okrem občianskych zhromaždení iniciatíva organizuje happendingy, diskusie, pripomína dôležité momenty v histórií Slovenska a spolutvorí platformu pre ďalšie iniciatívy farmárov, sestier, učiteľov, študentov a umelcov. Svojimi aktivitami sa iniciatíva snaží inšpirovať k odvahe a občianskej zodpovednosti a podporovať spoluprácu a dialóg.

My sme tí,
na ktorých sme čakali

– Organizátori Za slušné Slovensko, jar 2018

A1

Náš manifest

My, ktorým obeta zavraždených Jána a Martiny nie je ľahostajná, ktorí si tento rok pripomenieme 74. výročie Slovenského národného povstania, ktorí poznáme spomienky rodičov na sovietsku okupáciu z augusta 1968, ktorí sme si minulý rok pripomenuli 40 rokov od podpísania Charty 77, a ktorí sa hrdo hlásia k odkazu Sviečkovej manifestácie, Novembra 1989 a zápasu proti mečiarizmu, chceme slušné a spravodlivé Slovensko.

Prečítať celý manifest